سایت صنعتی

اهمیت طراحی وب سایت صنعتی

شرکت ها و کارخانه های بزرگ، تعداد کارکنان زیادی دارند و باید بتوانند از پس هزینه های سنگینی مثل حقوق افراد و مالیات ها بربیایند. پس چنین تشکیلاتی، قطعا باید از هر فرصتی برای دیده و جذب مشتری و سرمایه استفاده کنند. طراحی سایت صنعتی یک روش برای دیده شدن است.

حال که حتی بسیاری از مغازه ها، کارگاه ها یا کسب و کار های کوچک تر هم به معرفی و تبلیغ خود با ساخت سایت روی آورده اند. مسلما که شرکت ها و تشکیلات بزرگ هم باید اقدام به چنین کاری کنند. و در عرصه تبلیغات آنلاین فعال باشند.

طراحی سایت کارخانه و شرکت صنعتی

یک چرخ دنده مهم در به حرکت انداختن ماشین اقتصادی کشور، صنعت است و موفقیت در این حوزه، نیازمند دانش و تجربه بالاست.

از آنجایی که کالاهای صنعتی هزینه تولید و در نتیجه قیمت بالایی برای مصرف کننده در بر دارند، بیشتر افراد فقط از برندها و شرکت های معروف خرید می کنند و حاضر نیستند پول خود را صرف اعتماد به شرکت های تازه تاسیس یا کم تجربه کنند.

با اینکه ممکن است یک شرکت یا کارخانه از کیفیت کالای خود مطمئن باشد و آن را تضمین کند، اما تا زمانی که گمنام بماند، نمی تواند انتظار پیشرفت چندانی داشته باشد.

طراحی سایت برای کارخانه ها و شرکت های صنعتی، به گونه ای ایجاد یک ویترین برای نمایش محصولات و خدمات در دنیای پهناور اینترنت است. جایی که تقریبا همه می توانند در آن حضور داشته باشند و رقابت کنند.

نمی توان به چنین فضا و بازاری کم توجهی کرد و در آن حضور نداشت. بنابراین، برای تداوم رشد و ثبات اقتصادی کارخانه ها و شرکت های صنعتی که هم در اشتغال زایی و هم در رشد اقتصاد کشور سهم زیادی دارند، طراحی سایت صنعتی مناسب برای معرفی، تبلیغ یا فروش ضروری است.

طراحی سایت صنعتی بر اساس سئو

طراحی سایت صنعتی باید بر اساس اصول سئو انجام بگیرد. یکی از مواردی که باید بعد از طراحی سایت صنعتی در نظر بگیرید، تولید محتوا است. ممکن است تولید محتوا کاری آسان به نظر برسد؛ اما واقعیت موجود و الگوریتم گوگل، چندان این فرضیه را تایید نمی کند.

محتواهای کپی یا بیهوده که ارزش خواندن کمی دارند. کاربر و در نتیجه گوگل را نسبت به سایت شما بی اشتیاق می کنند. یا نکاتی مانند استفاده بهینه از کلمات کلیدی و… که در به چشم آمدن. شما در جست و جوهای گوگل کمک می کند.

به مجموعه نکات و تکنیک هایی که باید هم در ساختار سایت و هم در تولید محتوا رعایت شوند. تا سایت شما در صفحه اول گوگل سرچ ظاهر شود، سئو گفته می شود.

مطمئنا ایده ساخت سایت صنعتی به ذهن بسیاری. از رقبا یا شرکت های بزرگتر. و قدیمی تر از شما رسیده است.

با وجود چندین سایت رقیب و حجم بالای مطالب در سایت های صنعتی، اگر در صفحه اول گوگل ظاهر نشوید، زحماتتان هدر می روند. اینجاست که توجه به نکات سئو و تولید محتوای مناسبی که بتواند شما را در گوگل بالا بیاورد، الزامی می شود.

اما از آنجا که سئو بر اساس پارامتر های مختلفی کارایی خود را نشان می دهد، قبل از هر چیز شما نیاز به طراحی سایت بر اساس اصول سئو را دارید. ما در پنتازوم تضمین می کنیم در طراحی هر وبسایتی این اصول را به کار می گیریم.

نکات مهم در طراحی وب سایت صنعتی

ابتدا از بعد ساختاری سایت حرف می زنیم. داشتن پنل مدیریتی مناسب برای به روزرسانی مطالب و راحتی خودتان ضروری است. طراحی گرافیکی باید مرتبط با زمینه فعالیت شغلی شما باشد. پس برای یک سایت صنعتی، باید از چنین قالب ها و طراحی هایی استفاده کنید.

ساختار باید به گونه ای باشد که بازدیدکننده بتواند بدون سردرگمی، کالا یا خدمات مورد نیاز خود را در سایت بیابد. پس باید برای سایت، از چیدمان مناسبی استفاده کرد.

در طراحی گرافیکی سایت، ساده گرایی همراه با جذابیت و زیبایی، بیشتر موردپسند است. همین طور باعث کاهش سرعت لود سایت و افزایش رضایت کاربران و در نتیجه امتیاز سایت در گوگل می شود.

برای معرفی بهتر خود، می توانید اطلاعاتی درباره مدیران و مسئولان شرکتی و سوابق آنها را در سایت قرار دهید. بدین منظور، اشتراک گذاری چند عکس از فضای کاری شرکت یا حتی اعضای هیئت مدیره هم توصیه می شود. از نام و یادآوری افتخارات، مجوزها. شرکا و همکاران صنعتی، سوابق و پروژه های انجام شده. خود غافل نشوید.

برای تعامل بیشتر با مشتریان و بازدیدکنندگان، دانستن نظرات آنها مهم است. به همین جهت باید امکان نظردهی و نظر سنجی بابت مطالب یا کالاها فراهم شود.

حتما از ظرفیت فضای مجازی و پیام رسان های محبوب استفاده کنید و آدرس راه های ارتباطی دیگر با شرکت را در سایت درج کنید. وجود یک پشتیبان سایت برای راهنمایی هم موثر است.

برای جذب مشتری های خارجی، باید امکان چندزبانه شدن را در سایت ایجاد کنید.

به ایجاد ویژگی ای که بتواند سایت را در هر دستگاهی و با هر ابعادی به خوبی نمایش دهد، ریسپانسیو کردن سایت می گویند. رعایت این نکته، برای سهولت بازدید کاربرانی که بیشتر از موبایل خود استفاده می کنند ضروری است.

گفتنی است که ایجاد یک اپلیکیشن برای معرفی کالاها و خدمات، شما را در رقابت با سایرین، برتر می سازد.

طراحی سایت صنعتی
طراحی سایت صنعتی