بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ (به انگلیسی: Digital marketing ) نوعی از بازاریابی محصولات یا خدمات است که با استفاده از فناوری‌های دیجیتال و عمدتاً در اینترنت، از جمله تلفن‌های همراه و دیگر صفحات نمایش مثل کامپیوتر و هر رسانه دیجیتال دیگر انجام می‌شود.
در اصفهان سایت از مشاوره تا پشتیبانی همراه خدمات شما هستیم. ایده های نوآورانه ما به بهبود کسب و کار شما کمک می کند.
آخرین نوشته های اصفهان سایت
اطلاعات تماس
تیزر ما
دامنه

دامنه سایت

دامنه یا Domain آدرس وب سایت شماست که کاربر با تایپ کردن نام منحصر به فرد شما در نوار URL به وب سایت شما دسترسی می یابد و از محتوا و وب سایت شما به راحتی بازدید می کند.

به عبارتی ساده تر برای درک بهتر این موضوع اگر وب سایت کسب و کار شما را مغازه یا سازمان و شرکتی در نظر بگیریم؛ دامنه وب همان آدرس مغازه شما خواهد بود.

هدف نام دامنه

هدف اصلی نام دامنه کمک به بازدیدکنندگان در یافتن مکان وب سایت شما با حداقل تلاش است. نام دامنه وب شما هویت شما در اینترنت است و باید آن‌قدر منحصر به فرد باشد که شما را از رقبایتان متمایز کند و در عین حال به اندازه کافی توصیفی باشد که اطلاعات مهمی در مورد شما یا سازمانتان به شما منتقل کند. در دنیای وب تمامی وب‌سایت‌های موجود با یک سری عدد منحصربه‌فرد به نام IP ADDRESS شناخته و از یکدیگر جدا می‌شوند؛ به دلیل دشواری در به خاطر سپردن این اعداد اسامی خاص و قابل حفظ برای وب‌سایت‌ها انتخاب می‌شود تا به‌راحتی با جستجوی نام دامنه، محتوا و سایت شما نمایش داده شود.

انواع مختلف نام دامنه

نام دامنه در پسوندهای مختلف موجود است.  محبوب ترین آن‌ها com است. بسیاری از گزینه های دیگر مانند org،.net،.tv،.info،.io و غیره وجود دارد؛ با این حال ما همیشه استفاده از پسوند دامنه com را توصیه می کنیم.

دامنه

دامنه‌‌ رو چطور انتخاب کنیم؟

از اون‌جایی که پیدا کردن نام دامنه‌تون توسط مخاطبان‌ شما از اهمیت زیادی برخورداره؛ لازمه زمان خرید دامین، به این نکته توجه کافی داشته باشین تا کاربران شما به‌راحتی وب‌سایت‌تون رو پیدا کنن…

سه ویژگی برای انتخاب نام زمان ثبت دامنه ir و دامنه‌های بین المللی از اهمیت زیادی برخورداره؛

  • ساده بودن نام ، دیکته نام دامنه شما نباید عجیب‌و‌غریب و نامفهوم باشه
  • کوتاهی نامطولانی بودن نام دامنه، کاربران شما رو گیج می‌کنه و فهم نام دامنه‌تون برای اون‌ها دشوار می‌شه…!
  • قابل فهم بودن نامبا درنظر گرفتن سطح مخاطبان‌تون زمان خرید دامنه؛ لازمه از نامی استفاده کنین که برای مخاطبان‌ و کاربران شما مفهوم باشه!

دامنه‌ها به صورت سالیانه خریداری می‌شوند


خرید دامنه به صورت سالیانه است. این یعنی زمانی که شما یک دامنه را ثبت می‌کنید (که اصلاً هم کار سختی نیست و در انتهای مقاله در مورد آن صحبت می‌کنیم)، برای مدت زمان مشخصی این کار را انجام می‌دهید. یعنی مثلاً برای 1 سال یا چند سال آن را خواهید داشت و پس از گذشت این دوره، اگر دوباره ان را تمدید نکنید، دیگران می‌توانند این دامنه را برای خود تصاحب کنند.

شما برای ساخت سایت، به هاست هم نیاز دارید


توجه داشته باشید که داشتن یک دامنه به تنهایی برای شما کافی نیست. چرا که دامنه فقط آدرس اینترنتی شما را مشخص می‌کند. شما برای آنکه یک سایت داشته باشید، علاوه بر دامنه به یک فضا نیاز دارید که اطلاعات سایت شما در آن ذخیره شود. به این فضا اصطلاحاً هاست (که در فارسی به معنای میزبان است) گفته می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد هاست، پیشنهاد می‌کنیم مقاله هاست چیست را مطالعه کنید.

انواع دامنه

  • دامنه های ایرانی
  • دامنه های جنرال
  • دامنه های جغرافیایی
  • دامنه های اختصاصی
  • دامنه های بیزنسی

منبع: اصفهان وب

طراحی سایت در اصفهان

سئو چیست

هاست (host)

طراحی سایت چیست؟

نویسنده

پشتیبانی پوشش