طراحی سایت دولتی

طراحی سایت دولتی

طراحی وب سایت دولتی

طراحی وب سایت دولتی به یک رویکرد تخصصی برای ساخت سیستم مدیریت محتوای اختصاصی (CMS اختصاصی) دولتی اشاره دارد که ایجاد و ذخیره سازی محتوای دیجیتال توسط یک سازمان دولتی را مدیریت می کند.
شهروندان انتظار دارند همان تجربه های بی دردسری را که در هنگام استفاده از وب سایت های بخش خصوصی دارند، داشته باشند. به طور خاص، ویژگی های طراحی وب سایت دولتی باید شامل ناوبری با قابلیت جستجو، برخورداری از خدمات برجسته ، ارائه تجربه های شخصی بر اساس جغرافیا و موارد دیگر باشد.
برخلاف سایت هایی که در بخش خصوصی فعالیت دارند، طراحی وب سایت دولتی باید بر اساس رفتار شهروندان انجام شود، که شامل افراد مختلف جمعیتی جامعه است. از آنجایی که بخش خصوصی ممکن است جمعیتی هدفمندی از مشتریان داشته باشد، طراحی وب سایت دولتی باید به همه افراد از جمله افراد دارای معلولیت خدمت رسانی کند. در نتیجه، پیشرفته ترین طراحی ها شامل تحویل آسان اطلاعات و تکمیل وظایف است که مناسب برای تلفن همراه ، پاسخگو و قابل دسترس خواهند بود. وب سایت های بخش دولتی که توسط داده ها اطلاع رسانی می شوند و معیارهای عناصر طراحی مبتنی بر شهروندان را دارند، منجر به رضایت و تعامل بیشتر شهروندان می شوند
شهروندان شما انتظارات زیادی دارند. آنها خواستار دسترسی به اخبار، اطلاعات، منابع و ابزارهای سلف سرویس هستند تا به آنها برای داشتن زندگی راحت تر و حضور فعال در جامعه کمک کند. شما نیز انتظارات زیادی دارید و همه این انتظارات باید آنچه را که شهروندان می خواهند به آنها بدهند. اساس استراتژی تعامل شهروندان شما باید وب سایت دولتی باشد. با این حال، مشکل این است که با وجود بهترین نیت، ایجاد بهترین نوع تجربه های دیجیتالی که شهروندان خواستار آن هستند، دشوار خواهد بود.

طراحی وب در اصفهان سایت

وقتی نوبت به طراحی وب سایت برای سازمان های دولتی می رسد. برخی از طراحان وب بلافاصله عقب نشینی می کنند. در حالی که بسیاری دیگر این چالش را در یک چشم به هم زدن قبول می کنند. هر دو گروه دلایل خود را برای گفتن “بله” یا “نه” دارند اما نمی توان انکار کرد ایجاد یک وب سایت دولتی دارای مزایا و دستورالعمل های خاص خودش است. و طراحان باید برای انجام و ارائه یک کار خوب به روز باشند.

نه اینکه بگوییم از یک وب سایت تجاری بیشتر کار می برد، اما مطمئناً ویژگی های “باید” خیلی بیشتری دارد تا بتواند انتظارات را برآورده کند. همچنین، بیشتر اوقات، طراحان وب باید کمی بیشتر در مورد سیاست ها و قوانینی که در برخی موارد پایه و اساس کل وب سایت را ایجاد می کنند، بدانند.

بنابراین، با ما همراه باشید تا با بهترین دستورالعمل ها برای طراحی وب سایت های دولتی آشنا شویم.

زبان

در هر کشوری، وب سایت های دولتی می توانند (یا دقیق تر باید) دوزبانه یا حتی چند زبانه باشند. ساخت سایت های دولتی دوزبانه روان و شهودی در تمام کشورها مورد نیاز است. جایی که آنها باید با خواسته ها و تکامل منوهای چند طبقه به دو زبان مادری و یا به طور مثال انگلیسی سازگار شوند.
وقتی شما ملزم به ساختن وب سایتی هستید. که دارای بیش از یک زبان باشد. همیشه اطمینان از عملکرد روان سایت با هر دو زبان و درک آسان محتوای سایت و نوشتن آن بر اساس زبان های داده شده، محوری است.

ناوبری قابل دسترس سایت

یک سیستم ناوبری عالی باید یک عنصر مهم برای هر وب سایت باشد، اما وقتی صحبت از وب سایت های سازمان های دولتی می شود، این ویژگی با دستورالعمل ها و قوانین دقیق تر از اهمیت بیشتری برخوردار می شود.
برای مبتدیان، اگر در حال طراحی مجدد وب سایت فعلی هستید، وقت خود را بیشتر به این موضوع اختصاص دهید ودر مورد آن مطالعه کنید. به تجزیه و تحلیل داده ها نگاه کنید، دریابید که چگونه کاربران در حال حاضر سایت را مرور می کنند. تمام تلاش خود را برای شناسایی نقاط ضعف انجام دهید، و هم در ناوبری و هم در معماری صفحه بهینه سازی کنید تا درست از مراحل نقشه برداری، ارائه راه حل های بهتر و کاربر پسندتر عبور کنید.

طراحی واکنش گرا

این ویژگی همچنین برای هر وب سایت دولتی کاملاً ضروری است. این بدان معنی است. که طراحان وب باید یک رابط انعطاف پذیر ایجاد کنند .که به طور ایده آل در همه دستگاه ها و اندازه صفحه نمایش قابل اجرا باشد. حتی اگر سایتی کاملاً خاص را طراحی می کنید. که فقط تعداد اندکی از کارمندان دولت از آن استفاده می کنند. همیشه باید بر ایجاد سایتی تمرکز کنید. که از همه دستگاه ها به راحتی قابل دسترس باشد.
بخاطر داشته باشید که اکثر وب سایت های دولتی فعلی پاسخگوی همه دستگاه ها و مرورگرها نیستند. اما این روزها کاربران بیشتر سعی می کنند. از طریق تلفن همراه به این سایت ها دسترسی پیدا کنند. که این امر الزام پاسخگویی همه جانبه را بیشتر و بیشتر می کند. با توجه به آخرین تحقیقات ارائه شده، احتمالاً می دانید که اگر سایت فقط تا نیمه راه بارگیری شود یا زمانی که لازم است. بزرگنمایی کنید دارای فونت بسیار ریزی است، عمر این سایت طولانی نخواهد ماند.
بنابراین، اگر به دلیل دشواری در استفاده نمی خواهید. تعداد قابل توجهی از بازدیدکنندگان کاهش یابد، لازم است. وب سایتی ایجاد کنید که از هر لحاظ مناسب موبایل باشد.

رنگهای تیز و نافذ و تصاویر فراگیر

در حالی که برای وب سایت های دولتی از طراحی پر زرق و برق و برجسته استفاده نمی کنند اما این بدان معنی نیست که این سایت ها نمی توانند از زیبایی ظاهری برخوردار باشند. قبل از شروع کار، وقت خود را اختصاص دهید و “نکات مهم” را در این زمینه مطالعه کنید. سایت هایی مانند وب سایت کاخ سفید، دومای دولتی و سایر وب سایت ها را بررسی کنید. خواهید دید که ظرافت در همه جا یک ویژگی غالب است.​

طراحی سایت دولتی
طراحی سایت دولتی
طراحی سایت دولتی
طراحی سایت دولتی