بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ (به انگلیسی: Digital marketing ) نوعی از بازاریابی محصولات یا خدمات است که با استفاده از فناوری‌های دیجیتال و عمدتاً در اینترنت، از جمله تلفن‌های همراه و دیگر صفحات نمایش مثل کامپیوتر و هر رسانه دیجیتال دیگر انجام می‌شود.
در اصفهان سایت از مشاوره تا پشتیبانی همراه خدمات شما هستیم. ایده های نوآورانه ما به بهبود کسب و کار شما کمک می کند.
آخرین نوشته های اصفهان سایت
اطلاعات تماس
تیزر ما
مقالات

طراحی سایت تجهیزات الکترونیک

طراحی-سایت-تجهیزات-الکترونیکی

طراحی سایت تجهیزات الکترونیک

صنایع الکتریکی و برقکاری نیز از جمله حوزه هایی است که امروزه به شدت در فضای اینترنت رقابتی شده است. روزانه چندین سایت مختلف به درخواست شرکت ها و کارخانه های تولید کننده این وسایل و ابزار طراحی می‌شود. طراحی سایت تجهیزات الکتریکی در ایران نیز در سال های گذشته رواج یافته است و تولیدکنندگان ایرانی نیز به رقابت در فضای اینترنت روی آورده‌اند. اما نکته مهم اینجاست که طراحی سایت برقکاری و فروش ابزار الکترونیکی نیز باید با توجه به اصول، طیف مخاطبان و همچنین ملزومات فروش و پشتیبانی فروش چنین وسایلی انجام شود. درغیراینصورت نباید انتظار موفقیت چشمگیر در اینترنت را داشته باشید.

اصول طراحی سایت صنایع الکتریکی و فروش ابزار الکتریکی

هر نوع کسب و کاری بر اساس مخاطبان، محصولات و شکل مخصوص خود برای فعالیت، باید سایتی متناسب داشته باشد. یعنی مثلا شما نمی‌توانید از قالب یک طراحی سایت فروشگاهی فروش بازی ویدیویی برای یک سایت فروش صنایع و ابزار الکتریکی استفاده کنید.

اصل اول؛ شناسایی مخاطبان و مشتریان یک سایت فروش ابزار الکتریکی

ابتدا باید این سوال را از خود بپرسید که سایت شما برای چه کسانی طراحی می‌شود؟ مخاطب شما کیست؟ پاسخ این سوال را تولیدکنندگان و فعالان حوزه ابزار الکترونیک خوب می‌دانند. عمده مشتریان و مخاطبان چنین سایت ها و مجموعه هایی، تجار و فعالان عمده صنایع الکتریکی هستند. یعنی از یک فروشنده الکتریکی لوازم و ابزار الکتریکی در یک شهر کوچک تا تجار بین المللی و صادرکننده این محصولات ممکن است مشتری و مخاطب سایت شما باشند.

البته فروش خرده را نیز نباید نادیده گرفت که از طریق سایت های فروشگاهی به راحتی امکان پذیر می‌شود و واسطه ها را بین شما و مشتریان حذف می‌کند. طراح باید با آگاهی از چنین اصولی اقدام به طراحی سایت برقکاری یا ابزار الکترونیکی کند. پس اصل اول در طراحی یک سایت صنایع الکتریکی، شناسایی مخاطبان و نیازهای آن ها است.

نیازسنجی مشتریان؛ دومین و مهم‌ترین اصل در طراحی سایت تجهیزات الکتریکی

در مرحله بعد، باید دقت کنید که مخاطبان و مشتریان یادشده چه نیازهایی دارند و چگونه می‌توانید از طریق یک سایت نیازهای آن ها را پاسخ دهید. این قسمت شاید بهترین جایی باشد که می‌تواند حرفه‌ای بودن و تجربه طراح سایت ابزار الکتریکی را نشان دهد. نیازهای یک مشتری خرده با یک عمده فروش محلی ابزار الکتریکی و تاجر بین المللی ابزار الکتریکی قطعا متفاوت است.

طراح سایت باید باتوجه به نیازهای هرکدام از این طیف مشتریان، بستری برای ارتباط آسان و راحت مشتری فراهم کند. مهم ترین مرحله ساخت سایت صنایع الکتریکی شاید همین باشد. زیرا میزان فروش سایت شما مستقیما به همین اصل نیازسنجی و طراحی سایت برای رفع نیاز هر تیپ از مخاطبان شما برمی‌گردد.

از قوانین گوگل غافل نشوید؛ سئوی طراحی سایت تجهیزات  الکتریکی شاه کلید موفقیت!

توجه به ملزومات سایت از نظر سئوی محتوا نیز اصل مهم دیگری است که طراح باید به آن توجه داشته باشد. داشتن بلاگ و قسمت اخبار می‌تواند تاثیر بسزایی در جذب مخاطبان بیشتر به سوی سایت فروشگاهی شما داشته باشد. افزونه ها، باکس ها و قالب هایی که برای یک ساخت سایت فروش ابزار الکترونیکی استاندارد لازم است قطعا با بسیاری دیگر از کسب و کارها متفاوت است. طراح باید با تحقیقات گسترده در سایت های معتبر خارجی فروش لوازم الکتریکی و برقکاری و همچنین رصد دقیق رقبای ایرانی، تمامی افزونه ها و امکانات لازم در چنین سایتی را پیش بینی کند.جهت مطالعه بیشتر درباره سئو اینجا کلیک کنید.

نویسنده

adminisfahansite